„Kasacja” – Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz. Zapamiętajcie to nazwisko. To właśnie za Jego sprawą przeżyjecie wyjątkowo ekscytującą przygodę, która przeniesie Was w świat intryg i manipulacji. Thriller prawniczy w najlepszym wydaniu. Nie można się oderwać – dosłownie. Czy Jesteś na to gotowy?

Kasacja
Kasacja

Zarys fabuły: Razem z głównym bohaterem powieści Kordianem Oryńskim – aplikantem, który pragnie rozpocząć swoją prawniczą przygodę, przenosimy się do klimatycznej Warszawy, a dokładnie imponującej korporacji Żelazny & McVay. Oczywiście bezwzględny gmach musi składać się z bezwzględnych bohaterów, dlatego na miejscu poznajemy nieustraszoną Joannę Chyłkę. Wydaje Ci się, że życie przeciętnego prawnika jest pospolite? Nic bardziej mylnego! Chyłka wraz ze swoim aplikantem podejmuje się obrony Piotra Langera – syna bogatego biznesmena, którego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Kto jest ofiarą? Kto jest winny? Spróbuj przekonać się sam.

Opinia: Pomimo dosyć dużej objętości tej książki, wprost nie można jej odłożyć. Egzemplarz został wzbogacony o opinię Katarzyny Bondy, która zapewnia o jeździe bez trzymanki, która nas czeka. Podpisuję się pod takowym stwierdzeniem. Głównym atutem  powieści są bohaterowie. Joanna Chyłka to kobieta z krwi i kości. Mocno stąpająca po ziemi, a wraz z Kordianem tworzy duet absolutnie dokonały. Sarkazm? Proszę bardzo. Każda kolejna strona wręcz kipi mocnym językiem, który sprawia, że książka jest jeszcze bardziej ekscytująca. A akcja? Biegnie na łeb, na szyję. Nic dodać, nic ująć.

Dlaczego warto przeczytać?

Na wstępie warto nadmienić, że nieznajomość twórczości Remigiusza Mroza to absurd. Pojawił się znikąd, aby porządnie namieszać w blogosferze. „Kasacja” pomimo pierwszego wrażenia nie jest szczegółowym opisem rozpraw sądowych, ani w niczym nie przypomina kodeksu prawnego. Jest to lekka, często humorystyczna historia przeznaczona dla każdego. Pełna manipulacji i intrygi. Sprawdź, czy jesteś w stanie odkryć prawdę. Może zdarzyć się tak, że z pozoru odkryta jest kompletną intrygą w jaką z całym impetem dałeś się wciągnąć. Ponawiam pytanie. Czy jesteś na gotowy?

Wydawnictwo: Czwarta strona.

Liczba stron: 496.

Moja opinia: 10/10.

4 uwagi do wpisu “„Kasacja” – Remigiusz Mróz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s